MAKİNA PARKI

Firmamız, baskı öncesi ve baskı sonrası geniş bir makina parkına sahiptir. 28.000 m² kapalı alana sahip üretim tesisimizde, Heidelberg Ofset baskı makinaları, BOBST kesim ve varak yaldız makinaları, BOBST, VEGA ve OMEGA katlama yapıştırma makinaları, CTP kalıp sistemi, sıvama, pencere, metalize kaplama, UV lak, laminasyon, bardak kartonu imalatında ve sızdırmazlık malzemelerinde kullanılan ekstrüzyon kaplama ve laminasyon hatları, istenilen ebata göre bardak kartonu dilimleme ve sarım makinaları, RFID temassız plastik kart üretim hattı olmak üzere, bir çok ihtiyaca cevap verebilmekteyiz.


BASKI ÖNCESİ


GRAFİK: Baskı öncesinde, konusunda uzman grafik personellerimiz, müşterilerimizden gelen talepler üzerine yeni bir tasarım veya mevcut tasarımı geliştirme konusunda her türlü desteği değerli müşterilerimize vermektedir. Grafik bölümümüzde CAD yazılımlarıyla 3D görsel modeller, son teknoloji prova makineleri, kalibre edilebilir monitörler ve ışık kabinleri ile yapılan çalışmalar ISO 12647 standardına uygun şekilde baskıya hazırlanmaktadır. Plotter kesim istasyonumuzda ambalajın kendi kağıdı ve bıçağına uygun maketler hazırlanabilmekte ve üretime girmeden önce orijinale en yakın maket haline getirilerek, müşterilerimizin onayına sunulur.


ÜRETİM TEKNOLOJİSİ


EBATLAMA: Bobin halinde stoklarımız da bulunan kağıt ve karton ebatlama makinelerimizde istenen ebatlara tabakalanır ve baskıya hazır hale getirilir. Üretimini yapacağımız ambalajın en az fire ile çalışmasını ve kartonun istiflenmesini de sağlar.
BASKI: Son sistem teknolojiye sahip makineler ile donatılan laboratuvarımızda mükemmel sonuçlar elde ederek mürekkep üretimi yapabilir kabiliyete sahibiz. Baskıya hazır hale getirilen dosyaların, CTP teknolojisi kullanılarak kalıpları alınır ve CIP3 online boya bilgileri aktarma teknolojisi ile dijital ortamda baskı makinelerine iletilir. 75x105 maksimum ebat baskı yapabilen 5+1 ve 6+2 Heidelberg Ofset Baskı makinelerimizde konvansiyonel mürekkep ve UV mürekkep kullanımı ile 0.03 mm - 1.00 mm aralığındaki kalınlıkta kağıt, karton, OPP ve metalize üzerine baskı yapabilme kabiliyetin de makine parkımız bulunmaktadır.
LAMİNASYON & METALİZE KAPLAMA: Baskısı tamamlanan broşür, dosya, kitap kapağı, karton ambalaj gibi bazı ürünlerin yüzeyine hem estetik olarak göze hitap etmesi, hem de sudan, yağdan, güneş ışınlarından etkilenmeyerek daha dayanıklı olması için yapılan yüzey kaplama işlemidir. Metalize, selefon ve sedef film laminasyon prosesini kendi bünyesinde bulunduran Anıl Ambalaj bu konuda uzmanlaşarak, karton üzerine her türlü metalize, hologram, şeffaf film sıcak tutkal teknolojilerini uygulayabilmektedir.
SIVAMA: Ambalajlarımızın omurgasını oluşturan, yarı mamul olarak alınan ve ofset baskısı tamamlanan kartonlarımızın, ondülayla birleştiği departmanımızdır. Ondüla ile sıvamalı kutu yapılmasındaki en büyük amaç, ambalaj içerisine konulacak ürünlerin ağırlığı ile doğru orantılıdır. Ofset baskılı ondüla sıvama kutular, görsel şıklığın yanında sağlam ve dayanıklılığı sayesinde içindeki ürünü de dış etkilerden korumaktadır.
PENCERE: Kutunun tercih edilen alan veya alanlarında farklı ölçü ve şekillerde kesilen/perfore uygulanan bu alanlara değişik mikronlarda Asetat, PE, OPP veya özel kesimli asetat yapıştırılır. Daha çok çikolata, sakız, şekerleme, elektronik, tekstil ve kağıt mendil kutularında kullanılan bu uygulama ile kutu içindeki ürünün görünmesinin yanı sıra kutu mendillerde kullanım kolaylığı sağlamaktadır.
KESİM: Dünyada en bilinir kesim teknoloji markası olan Bobst SP-102 / Spanthera 106 / SP-130 kesim makineleri ile esneklik ve kalite avantajına sahip olmuştur. Bu hatta, ofset baskısı yapılmış ürünün; numuneye göre hazırlanmış ve kesim tahtası üzerine montajlanmış özel bıçaklar ile maksimum 130 cm. öçülere kadar kesim işlemi yapılır.
VARAK - GOFRE - LAK: Bobst SP-104 Varak Yaldız makinaları ile markalı ürünleriniz için kurgulanmış ayırt edici ve özgün tasarımlarınızı görsel kimliğinizin vazgeçilmez bir unsuru olarak ambalajlarınıza yansıtıyoruz.

Gofre ve lak uygulamaları ile bu özgünlüğü ve esnekliği destekliyoruz.
YAPIŞTIRMA: Kesimi yapılan ürünlerin kenarları temizlendikten sonra kutu tipine göre katlama ve yapıştırma makinelerinde en zor yüzeyler dahi yapıştırılmaları sağlanır.


LOJİSTİK

Baskısı ve yapıştırma işlemleri biten ürünler adetleri belirlenerek kutulanıp, müşterilere sevk edilmek üzere sevkiyat deposuna transfer edilir. Sevkiyat deposu dahil tüm üretim alanı sabit ısı ve nem değerlerine sahiptir. Bu sayede özellikle otomatik dolum kutular müşterilerimizin üretim hatlarında sorunsuz çalışabilmektedir.